Silahlı İHA'lar tespit etti! Vuruldular

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan bilgilendirmeye göre dün, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi, Kato Dağı bölgesinde devam eden operasyonda tespit edilen beş mağarada arama yapıldı.

Mağaralardaki aramalarda, bir biksi makineli tüfek, bir 60 mm havan, bir 40 mm bombaatar, üç av tüfeği, 24 adet 60 mm havan mühimmatı, 200 Doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği, 86 biksi makineli tüfek fişeği, 271 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, iki jeneratör, bir araç plakası ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanan 17 tüp ele geçirildi.

Erzurum’un Şenkaya ilçesinde devam eden operasyonda bir sığınakta yapılan aramada, az miktarda tıbbi malzeme, yaşam malzemesi ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış iki tüp bulundu.

Mardin’in Midyat ile Diyarbakır’ın Hazro ilçelerinde tespit edilen dört el yapımı patlayıcı ile Van’ın Erciş ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından daha önce gasbedilen patlayıcı madde yüklü bir araç imha edildi.

Bir önceki yazımız olan 15 bin kişi Varsaklar Şöleni’nde buluştu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir