PTT'den çok kritik uyarı! HGS yüklemesi yapanlar dikkat

PTT’den yapılan yazılı açıklamada, şirketin hizmetleri arasında yer alan HGS’ye ait ve Android telefonlarda çalışan yazılıma benzeyen sahte yazılımların belirlendiği bildirildi.

Söz konusu yazılımlara ait kaynak kodu üzerinde yapılan incelemeler sonucunda sahte yazılımın kredi kartı ve telefonda kayıtlı bilgiler gibi müşteri verilerini çalmaya yönelik özelliklerinin bulunduğu kaydedilerek, Hizmet sunumunda önem verdiğimiz önemli kriterlerden birisi olan şirketimize güven unsurunu zedelemeye yönelik bahsi geçen sahte yazılımların ‘Google Play’den kaldırılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Şirketimiz müşterilerinin bu uygulamaları kullanmamaları ve söz konusu yazılım kullanıcılarının da sahte yazılımı telefonlarından kaldırmaları gerekmektedir ifadeleri kullanıldı.

HGS NEDİR?

PTT ve Karayolları işbirliği ile hazırlanan KGS yerine getirilen HGS köprü ve otoyollardaki trafik sorununa bir nebze olsun çözüm üretmişe benziyor. HGS sistemi geçiş noktalarında aracınızın ön camına yapıştırılan bir çipli etiket sayesine aracınızı durdurmanıza gerek kalmadan geçmenize olanak sağlıyor.  Bu sayede daha hızlı ve sorunsuz bir geçiş olanağı sunularak trafik sorununu büyük oranda azaltıyor. 

Bir önceki yazımız olan Tufanbeyli’de ’1 Mayıs’ pikniği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir