Kalp krizi bahanesiyle dilencilik

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, artan dilencilik olayları üzerine harekete geçti. Zabıta ekipleri Adana sokaklarında bisikletle giderken birden düşüp kalp krizi geçirme numarası yaparak vatandaşlara kendisini acındırıp dilencilik yapan bir kişinin olduğunu öğrendi. Ekipler bir süre şahsı takip ettiklerinde şahsın 63 yaşındaki Ahmet Ç. olduğunu ve bisikletle giderken aniden bayılıp, başına toplanan vatandaşlara poşet içindeki boş ilaç kutularını gösterip hasta olduğunu söyleyerek para aldığını belirledi. Zabıta ekipleri, Ahmet Ç.’yi takip edip yakaladı. Üzerinden 153 lira para ve engelli kartı çıkan Ahmet Ç.’nin, bu yöntemle günde 500 lira kazandığını söylediği öğrenildi.

Zabıta Denetim Şube Müdürü Mehmet Atilla, vatandaşları uyararak, Halkımızın duygularını istismar eden bu kişilere karşı denetimlerimiz devam edecek dedi.

Ahmet Ç.’ye Kabahatler Kanunu’na göre 109 lira para cezası kesildi.

Bir önceki yazımız olan Serbest bırakılan Osman Baydemir Ankara’ya gitti başlıklı makalemizde ankaraya, baydemir ve bırakılan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir