Erdoğan partisine geldi şimdi neler olacak?

Başbakan Yıldırım, 21 Mayıs’ta olağanüstü kongremizi yapmaya karar verdik. Yeni bir heyecan, yeni bir ümitle, yeni bir başlangıçla Sayın Cumhurbaşkanımızı genel başkan adayı olarak teklif edeceğiz. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partiye dönüşü töreninde konuşan Başbakan Yıldırım, şunları söyledi;

-Bugün Türk siyaseti ve demokrasisi için tarihi bir gün yaşıyoruz. Aziz milletimizin kararı doğrultusunda ülkeyi yönetenleri milletin ve siyasetin üstünde görme anlayışı artık sona ermiştir. Milletin adamı, millete hizmetin adresi kurumuna, AK Parti’ye, milletin tasvibiyle bugün dönüyor.

Erdoğan, 16 Nisan’da halk oylamasıyla kabul edilen anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanı seçilenin partisi ile ilişiği kesilir kuralının kaldırılmasının ardından bugün parti genel merkezinde düzenlenen törenle AK Parti’ye üye oldu. Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kurucu üye beyannamesini hediye etti.

AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi’yle 27 Ağustos 2014’te partiye veda eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 979 gün sonra yeniden üye olarak döndü.

Bir önceki yazımız olan Buğday üreticisi bu yıl umutlu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir