Diyarbakır'da yakalandı! Tam 416 kilo

Diyarbakır’da kaza yapmış halde bulunan hafif ticari araçta 416 kilogram esrar ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince alınan ihbar üzerine Hantepe mevkisinde yol kenarında kaza yapmış halde bulunan araçta inceleme yapıldı.

Araçta yapılan kontrolde poşetler içerisinde 416 kilogram kubar esrar ele geçirildi.

KAÇTILAR

Olay yerinden kaçan ve kimlikleri tespit edilen şüphelilerin yakalanmasına çalışılıyor.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele kapsamında icra edilen önleyici kolluk devriyesi ve yol kontrol faaliyetlerine devam edilmektedir. Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince alınan bir ihbarın değerlendirilmesi neticesinde; Hantepe Mevkiinde bulunan yolun kenarında kaza yapmış halde bulunan aracın yapılan kontrolünde rulo şeklinde sarılı poşetler içerisinde 416 kg kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulmuş olup, olay yerinden kaçan ve kimlikleri tespit edilen şüpheli ve şüphelilerin yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir önceki yazımız olan Reina saldırısında kritik gelişme başlıklı makalemizde GÜNCEL Haberleri, Ortaköy ve reina hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir