ASKON Adana’da günde bin kişiye iftar verecek

ASKON Adana Şubesi üyeleri ve Adanalı iş adamlarının destekleriyle ramazan boyunca kurulacak iftar çadırında günde bin kişiye iftar yemeği verecek. Hastaneler Kavşağı’nda kurulacak iftar çadırında vatandaş oruçlarını açacak. Ramazan boyunca toplam 30 bin kişiye iftar yemeği verilecek.

ASKON Adana Şube Başkan Vekili ve Organizasyon Komite Başkanı İmam Gazali Hıradağı, ramazan ayının bereket ve sabır ayı olduğunu ifade ederek, “Yağmurlar nasıl havadaki tozları temizliyorsa, ramazan da kalplerin kirini öyle temizler. Bu mübarek ayda yapılacak dua ve ibadetler, kalplerin temizlenmesi adına önemli bir fırsattır. Bir yıl boyunca çeşitli meşgalelerle bedenen ve ruhen meşgul olan insan, Ramazan’da arınarak günahlardan kurtulur. İsteyen herkes için tövbe kapısı sonuna kadar açıktır. Allah’a kulluk görevini yerine getirmek isteyenler için Ramazan, dolu dolu ibadetler içeren bir aydır” dedi.

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan da iftar çadırına desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederek, “Tüm kardeşlerimizi Hastaneler Kavşağı’nda kurulacak iftar çadırımızda buluşmaya davet ediyorum. Kardeşliğin pekişeceği, ekmeğin paylaşılacağı bu sofralarda bir araya gelelim, kucaklaşalım, manevi atmosferden hep beraber istifade edelim” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İçişleri Bakanlığı bunu ilk kez yapıyor! başlıklı makalemizde emniyet, GÜNCEL Haberleri ve Türkiye Trafik Güvenliği Uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir