Adana, Dubai’de tanıtıldı

Turizmde Ortadoğu’nun en önemli buluşma noktası niteliğini taşıyan Dubai’deki, “Arabian Travel Market Turizm Fuarı” bu yıl 23. kez kapılarını açtı. Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, ATM Dubai Fuarı’nda organize edilen alanda 50 turizm şirketi, birlik ve yerel yönetimin yanı sıra, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerine de özel alanlar tahsis edildi. Karadeniz alanında 16, Akdeniz alanında ise 10 turizm şirketi yer aldı.

Fuarda Adana; Türkiye bölümünde TÜRSAB tarafından tahsis edilen standın yanı sıra Çukurova Kalkınma Ajansı’nın (ÇKA) katkılarıyla oluşturulan bağımsız bir stant ile de temsil edildi.

TÜRSAB Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Murat Şirin, ATM Turizm Fuarı’nın, turizm sektörü açısından bölgede düzenlenen en önemli turizm etkinliği olduğunu söyledi.

Turizm sektörünün hedef kitlesine uygun olarak tasarlanan stantta Adana’nın tanıtımının yapıldığını ifade eden Şirin, fuara özellikle turizm profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiğini vurguladı. Şirin, kentin tanıtımını yapmak için sektör temsilcileri olarak bu tür fuarlara katılmaya devam edeceklerini kaydetti.

Bu yıl 23. kez düzenlenen ve 86 ülkeden 2 bin 800 firmanın katıldığı fuarın, 4 günde 26 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladığı belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Bu sene Bedelli Askerlik çıkacak mı? Önemli açıklama... başlıklı makalemizde 2017 bedelli, bedelli askerlik ve bedelli askerlik çıkıyor mu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir